img

Мобільні бригади сексуально-репродуктивного здоров'я UNFPA

Мобільні бригади сексуально репродуктивного здоров'я (мобільні гінекологічні бригади) — це сервіс з надання якісної медичної допомоги з питань сексуального та репродуктивного здоров'я для мешканців віддалених куточків України: місцевим жителям, переселенцям, людям з інвалідністю, літнім людям, а також тим, хто постраждав від гендерного та сексуального насильства.

Мобільні гінекологічні бригади працюють у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, які здійснюються у співпраці з БФ «Інститут розвитку сім'ї та дитини» за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.

Мобільна гінекологічна бригада складається з фахівців міжпрофесійної взаємодії: гінеколог, спеціаліст або лікар широкого спектра сімейної медицини, медична сестра. У мобільній гінекологічній бригаді доступні наступні послуги:

  • медичний огляд гінеколога та сімейного лікаря;
  • УЗД-дослідження;
  • електрокардіограма;
  • консультація з питань жіночого здоров'я, включаючи до- та післяпологовий період, здоров'я матері, догляд за дитиною;
  • консультація з питань ВІЛ-інфекцій та захворювань, що передаються статевим шляхом.

Тих, хто потребує додаткових обстежень та консультацій, фахівці направляють до спеціалізованих медичних закладів. Мобільні гінекологічні бригади працюють в одинадцяти областях України: Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Чернівецькій, Закарпатській, Рівненській та Херсонській.

Графік виїздів бригад
...
Львівська

Графік виїзду

...
Івано-Франківська

Графік виїзду

...
Тернопільска

Графік виїзду

...
Хмельницька

Графік виїзду

...
Вінницька

Графік виїзду

...
Волинська

Графік виїзду

...
Житомирська

Графік виїзду

...
Чернівецька

Графік виїзду

...
Закарпатська

Графік виїзду

...
Рівненська

Графік виїзду

...
Херсонська

Графік не публічний

Довідка

Благодійний фонд «Інститут розвитку сім’ї та дитини» заснований для реалізації освітніх та благодійних проєктів у сфері громадського здоров'я в Україні.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні є провідною агенцією, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров'я та розбудови потенціалу молоді. UNFPA надає соціально-психологічні послуги постраждалим, які пережили насильство.

Інформація про тендерні закупівлі.

Навчання та тренінги в рамках проєкту
Тематичні матеріали
У Львові відбулись навчальні тренінги для медиків мобільних гінекологічних бригад
У Львові, 26-28 листопада, відбувся навчальний тренінг для першої групи медиків мобільних гінекологічних бригад. Під час інтенсивного тренінгу фахівці поглиблювали свої знання та вдосконалювали навички в ультразвуковій діагностиці (УЗД-обстеженні).
...
Зустріч партнерів проєкту «Мобільні гінекологічні бригади»: результати, досягнення та плани
У Львові, 22-23 червня, відбулась зустріч партнерів проєкту «Мобільні гінекологічні бригади», під час якої учасники обговорили результати та досягнення проєкту, а також плани на майбутнє.
...
На Львівщині працюють мобільні гінекологічні бригади. Як обстежитися
Лікарі Львівського обласного клінічного перинатального центру виїжджають у райони та селища, безоплатно проводити гінекологічні огляди, експрес-тестування вагітних жінок, а також консультувати з питань планування сім’ї (безпліддя, невиношування вагітності) та хвороб терапевтичного профілю.
Медики виїжджають у важкодоступні населені пункти
Мешканці Чернівецької області можуть скористатись можливістю пройти медичне обстеженням за місцем свого проживання завдяки професійній роботі «Мобільній гінекологічній бригаді» Чернівецький обласний перинатальний центр.
...
В Україні запрацювали виїзні гінекологічні бригади для жінок, які постраждали від сексуального насильства
В десятьох областях України розпочали роботу мобільні гінекологічні бригади, які проводять жінкам безплатні огляди, а також надають психологічну допомогу постраждалим від сексуального насильства.
Турбота про здоров’я
У Мукачівському районі стартувала реалізація медичного проєкту, мета якого покращити людям доступ до акушерсько-гінекологічної допомоги. Наприкінці минулого року між Фондом народонаселення ООН...
Мобільні гінекологічні бригади
Мобільні гінекологічні бригади: успішний перший етап роботи та плани на майбутнє

Ми раді повідомити, що перший етап проєкту «Мобільні гінекологічні бригади» вдало завершено. На зустрічі у Львові координатори мобільних бригад поділились досвідом роботи та рекомендаціями для його покращення.